Przeskocz do treści

Zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym wyłaz dachowy pozostaje niezbędnym elementem każdego budynku. Pod tym określeniem kryje się specjalnie przygotowane, bezpieczne wyjście na dach, które umożliwi jego późniejszą konserwację, różnego rodzaju naprawy oraz czyszczenie komina. Pomimo obowiązujących norm ze względu na oszczędność wciąż często zdarza się, że inwestorzy decydują się na pominięcie tego ważnego punktu w projekcie budynku.

Ze względu na wiele możliwości budowy dachu i zastosowanego na nim pokrycia wyłazy dobiera się do konkretnych warunków dachu, takich jak kąt jego nachylenia i rodzaj dachu. Dobrze wybrany wyłaz sprawdza się estetycznie, ale też nie wpływa negatywnie na komfort i bezpieczeństwo użytkowania obiektu. Spełnia więc w pewnym sensie rolę dodatkowego okna dachowego, musi zatem odznaczać się szczelnością i odpornością na działanie czynników atmosferycznych, takich jak opady lub promienie UV.

Jeśli natomiast chodzi o jak najlepsze rozmieszczenie wyłazu, powinniśmy przede wszystkim pamiętać o jego naczelnej funkcji i ulokować go w bezpośrednim sąsiedztwie komina. Dzięki takiemu zabiegowi oszczędzimy kominiarzowi niepotrzebnej wspinaczki i znacznie przyspieszymy prace konserwacyjne dotyczące komina.

Wyłazy dachowe ICOPAL Kominiarczyk – najlepsze rozwiązanie dla twojego dachu

ICOPAL to sprawdzony i uznany w branży producent systemów hyrdoizolacyjnych i termoizolacyjnych. W Polsce już od 30 lat wiedzie prym we wdrażaniu nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań związanych z dekarstwem. Nieustanny rozwój oraz przykładanie wagi do najdrobniejszych szczegółów w produkcji to znaki rozpoznawcze firmy z siedzibą w Zduńskiej Woli. Właśnie dlatego szukając najwyższej jakości wyłazów dachowych, należy zwrócić się w stronę tej niezawodnej marki.

Wyłaz dachowy Kominiarczyk w pełni czerpie z potencjału produkcyjnego i technologicznego międzynarodowego koncernu ICOPAL. Najnowocześniejsza myśl inżynieryjna oraz duża wrażliwość na potrzeby klienta zaowocowały w tym wypadku produktem o niesamowitych specyfikacjach. Dzięki Kominiarczykowi nie tylko zyskujemy bezpieczne wyjście na dach w celu obsługi technicznej połaci, ale także doskonale doświetlimy niezastąpionym naturalnym światłem pomieszczenie, w którym instalujemy wyłaz.

Produkt posiada również sprawdzone i skuteczne zabezpieczenia przed przemakaniem i przedostawaniem się wilgoci do wnętrza obiektu. Oprócz tego dzięki optymalnemu zaprojektowaniu wyłaz pozostaje prawdziwie funkcjonalnym elementem pokrycia umożliwiającym chociażby wietrzenie. Wysoka jakość materiałów, z których jest wykonany Kominiarczyk gwarantuje też jego estetyczny wygląd oraz to, że będzie on mógł stanowić niemalże ozdobny składnik pokrycia dachu.