Przeskocz do treści

Firmy Icopal nie trzeba przedstawiać żadnemu fachowcowi dekarzowi. Profesjonaliści bowiem doskonale znają wartość sprawdzonych i skutecznych produktów, jakie oferuje marka ze Zduńskiej Woli. Dlatego właśnie Icopal Sp. z o.o. w swoim asortymencie wydzieliła linię produktów o najbardziej rozpoznawalnych brandach na rynku tworząc tym samym grupę Flagowych Pap Icopal.

Czynnikiem, który odróżnia te sztandarowe elementy od innych materiałów Icopal i pap reszty producentów są niepowtarzalne parametry techniczne i użytkowe produktu, który bez przesady może zostać nazwany tym, co Icopal ma najlepszego.

Po pierwsze, już sam proces produkcji pap flagowych zaskakuje innowacyjnością i nowatorstwem. Wykorzystano tu bowiem najnowocześniejsze technologie Szybki Profil i Szybki Syntan SBS, które w dodatku do zaawansowanych technicznie linii produkcyjnych oraz wielu lat doświadczenia marki tworzą spójną i niemożliwą do przebicia całość. Taka sytuacja zaowocowała naturalnie wielką przewagą w dziedzinie technologii nad rodzimą i zagraniczną konkurencją.

Dlaczego Papy Flagowe Icopal dominują na polskim rynku?

Znacznie szybciej zgrzewa się je oraz aktywuje termicznie do podłoża, co pozwala na zachowanie wszystkich deklarowanych specyfikacji poszczególnych pap, które posiadały one jeszcze przed nałożeniem. Ma to niezaprzeczalne przełożenie na nie występowanie degradacji w strukturze bitumu pod wpływem promieni UV oraz na jego większą żywotność.

Możemy być pewni, że papy zostały zaaplikowane do podłoża i że nie doszło do ich niedogrzania. Rozwiązania techniczne w postaci kauczukowych pasm klejowych w modelach Szybki Syntan SBS a także mikroprofilowanie spodu pap Szybki Profil SBS sprawiają, że w montażu produktów można zminimalizować do zera wpływ błędów człowieka na jakość ułożenia powłoki papowej.

W modelach flagowych zastosowano aktywne systemy wentylacji podłoża z par i gazów. Oznacza to w praktyce, że nawet w przypadku mocno zawilgoconych dachów i rodzajów podłoża, można bez problemu zamontować Papy Flagowe, które wymuszają prawidłową pracę całego układu dachowego, łącznie z wentylacją i odprowadzaniem pary.

Osnowy użyte w produkcji to najbardziej wyrafinowane technicznie materiały. Mamy w ich wypadku do czynienia ze stabilizowanymi włókninami poliestrowymi z włókien ciągłych, stabilizowanych kompozytów poliestrowo-szklanych czy wzmacnianych welonów szklanych. Są one ponadto zlokalizowane w najkorzystniejszym punkcie w przekroju papy w zależności od jej praktycznego zastosowania. To dzięki temu zabiegowi Papy Flagowe mogą poszczycić się tak wysokimi parametrami techniczno-użytkowymi.

Stopień modyfikacji kauczukiem syntetycznym SBS jest naprawdę wysoki. W większości pap tak spora domieszka elastomeru umożliwia uzyskanie giętkości na bardzo zaawansowanym poziomie. Oznacza to, że dach będzie w stanie prawidłowo „pracować” przy obniżonych temperaturach oraz pozostanie odporny na prace prowadzone na nim w okresie zimowym.