Przeskocz do treści

Aby odpowiednio dobrać rodzaj blach do pokrycia naszego dachu, powinniśmy wziąć pod uwagę wiele kryteriów. Pierwszorzędne znaczenie ma w tym wypadku grubość materiału oraz technika jego układania, co jednak zrozumiałe ważny dla wielu odbiorców pozostaje też oryginalny kolor, ciekawy kształt blachy oraz naturalnie jej producent. Dlatego też w bogatej ofercie Polskiego Centrum Dachowego znajdziecie Państwo zarówno blachodachówki (tradycyjne i modułowe), jak i blachy trapezowe a także blachy mocowane „na rombek” (np. blachy firmy RHEINZINK) oraz blachy płaskie. Zapytaj nas o ceny najlepszych pokryć z blachy, uzyskaj wartościową opinię i doradztwo.

Z Polskim Centrum Dachowym wybierzesz blachy odpowiednie dla twoich potrzeb i budżetu

Najtańszym z materiałów, jakich możemy użyć jest blacha stalowa-ocynkowana, jednak wymaga ona konserwacji i w większości wypadków ze względów estetycznych bywa malowana. Jej trwałość określa się na ok 30 lat. Znacznie bardziej długowiecznym (wytrzymującym do około 100 lat) budulcem okazuje się blacha tytan-cynkowa. Domieszka tytanu gwarantuje dodatkowe zabezpieczenie przed wpływem złych warunków atmosferycznych i uszkodzeniami mechanicznymi. Właśnie z tego tytułu w naszej ofercie znajdziecie najlepsze blachy tytanowe od takich producentów jak Rheinzink, VMZinc oraz Silesia. Tego rodzaju materiały można u nas nabyć w zależności od Państwa preferencji w postaci gotowych arkuszy lub w rolkach.

Jeśli natomiast chcesz postawić na najlepszy materiał, zdecydowanie powinieneś rozważyć użycie blachy miedzianej, którą obok najdłuższej żywotności, szacowanej na przeszło 200 lat, charakteryzują też doskonałe parametry techniczne oraz szlachetna, właściwa zabytkom, turkusowo-zielona patyna.

Biorąc jednak pod uwagę popularność, niekwestionowanym faworytem w dziedzinie materiałów blacharskich stosowanych na dachy, zwłaszcza w ostatnich latach, jest blacha powlekana. Warstwa poliestru kryjąca ocynkowany metal zapewnia elementom odpowiednią trwałość a przy tym cena produktu pozostaje znacznie niższa w porównaniu do blach z tytanem i blach miedzianych. Zaopatrując się w blachy i obróbki na dach w Polskim Centrum Dachowym zyskujesz pewność co do jakości i korzystne ceny. Zapytaj o indywidualną wycenę blach dachowych i zamów towar w korzystnej cenie.