Przeskocz do treści

O tym, że rynny pełnią istotną funkcję w każdej konstrukcji budowlanej nie trzeba przekonywać nikogo. Dzięki nim nie tylko odprowadzisz nadmiar deszczówki z dala od wrażliwych fundamentów, ale przede wszystkim przedłużysz żywotność swojego dachu, ochronisz ziemię wokół domu przed wypłukaniem, ale też oczywiście ułatwisz życie domownikom próbującym wejść lub wyjść z budynku podczas ulewy. Tylko u nas zamówisz prestiżowe rynny stalowe i PVC najlepszych marek, Gamrat i Galeco – sprawdź, ile skorzystasz na zakupie.

Jakie rynny wybrać? Kilka słów o zastosowaniu systemów rynnowych

Bez dwóch zdań powinieneś więc dobrze się zastanowić jakiego rodzaju orynnowanie wybrać. Różnice między rynnami z PVC a tymi stalowymi są spore, na szczęście da się je sprowadzić do kilku naczelnych zagadnień. Otóż głównym wrogiem stalowych systemów rynnowych jest korozja, w przypadku mniej solidnych materiałów, często zetkniemy się z nią już po kilku latach od zakupu. Dlatego też w wypadku rynien stalowych starajmy się wybierać te ocynkowane, z domieszkami mocniejszych, bardziej odpornych na rdzewienie metali, a przy tym wybierajmy materiały powlekane. Oczywiście wszystkie te warunki nie zapewnią nam 100% ochrony przed niszczeniem materiału, jednak znacznie odłożą ten proces w czasie. Pamiętajmy też, że stal jest bardziej narażona na urazy mechaniczne.

Inaczej sprawa ma się z alternatywą rynien stalowych. Rynny z PVC o ile nie są narażone na korodowanie i dobrze znoszą czynniki mechaniczne, o tyle już wysokie temperatury właściwe nasłonecznionym dachom mogą sprawić im wiele problemu – powodując odkształcanie i zmianę barwy. Podobnie srogie zimy mogą nadwątlić materiał do tego stopnia, iż ten zacznie się wykruszać. Mimo to jednak rynny PVC idealnie stawiają czoła kwaśnym i słonym opadom, promieniom UV oraz surowemu, ostremu klimatowi – na przykład na terenach nadmorskich. Z tych właśnie powodów warto postawić na systemy orynnowania przygotowany przez specjalistów – dobry produkt to uniknięcie napraw przez długie lata, a nawet dekady.

Rynny znanych producentów – pewność efektu i oszczędność czasu

Niewątpliwie więc oba typy systemów rynnowych mają swoje zalety i wady, kiedy jednak zdecydujemy się dokonać zakupu u sprawdzonego, wielokrotnie nagradzanego wykonawcy z dużym doświadczeniem, nie musimy się martwić inspekcjami dachu po każdym sezonie zimowym. Z tego też powodu Polskie Centrum Dachowe proponuje rozwiązania absolutnych profesjonalistów w zakresie produkcji orynnowania. Rynny stalowe i PVC firmy Galeco oraz te od Gamrat spełniają wszelkie niezbędne normy i parametry, aby zapewnić Wam spokój na wiele, długich lat. Obie marki charakteryzuje nade wszystko dbałość o technologię wykonania, zapewniającą jakość oraz wieloletnią funkcjonalność oferowanych systemów. Każda rynna, rura spustowa, uchwyt, lej i inne akcesoria stanowią w tym przypadku popis skrupulatności i mistrzostwa produkcji. Kliknij, aby zamówić najlepsze produkty od Galeco i Gamrat w korzystnych cenach.