Przeskocz do treści

Znany producent pokryć dachowych, firma Braas w swojej bogatej ofercie proponuje nie tylko dachówki i ceramikę dachową. W asortymencie marki znajdują się także wszelkie niezbędne akcesoria nieceramiczne, z pomocą których wykonasz każde pokrycie od początku do końca.

Taśmy dekarskie Figaroll i Wakaflex

Taśma kalenicowa Figaroll to produkt o wysokich właściwościach wentylacyjnych i dużej wodoszczelności, dzięki któremu każdy dach pozostanie szczelny i trwały na długie lata. Brzegi taśmy są wyposażone w dodatkowy wkład zapewniający im ochronę także przed takimi czynnikami pogodowymi jak promienie słoneczne. Ten dostępny w trzech kolorach profesjonalny produkt doskonale sprawdza się chociażby przy kładzeniu gąsiorów na narożach kalenicy na sucho.

Wakaflex to kolejny produkt wart uwagi każdego dobrego dekarza. Znajduje on zastosowanie przy konstrukcjach dachowych takich jak kominy i ściany. Obróbka elementów, które przecinają połać to niezwykle ważne zadanie ze względu na zwiększone ryzyko nieszczelności w tych newralgicznych miejscach. Dzięki taśmie Wakaflex możesz zapomnieć o tradycyjnych obróbkach blacharskich, materiał bowiem świetnie przylega do podłoża i jest łatwy w formowaniu. Sprawny montaż i duża trwałość złożonego z aluminium i poliizobutylenu produktu to największe atuty tego dostępnego w różnych kolorach rozwiązania.

Membrany paroprzepuszczalne i akcesoria bezpieczeństwa dachu

Każdy dach skorzysta również na zastosowaniu membrany wysokoparoprzepuszczalnej Divoroll. Dzięki temu innowacyjnemu materiałowi fachowiec może położyć warstwę ochronną bezpośrednio na termoizolację czy też wprost na deskowanie. Trójwarstwowa budowa membrany, w której warstwy włókniny otaczają film funkcyjny odpowiadający za właściwości paroprzepuszczalne, to solidna gwarancja trwałości produktu. Dodatkowo dwa umieszczone na końcach pasy klejące zapewnią całkowitą izolację wodną w miejscu łączenia membran. Montaż i klejenie produktu są proste, a ułatwiają je dodatkowo nadrukowane na rolce linie. Producent przewiduje też aż dziesięć lat gwarancji funkcjonalnej związanej z Divroll, co niewątpliwie świadczy na korzyść tego wytrzymałego i nowoczesnego materiału.

Marka Braas to jednak nie tylko dachówki i akcesoria dekarskie. W szerokim wachlarzu produktów odnajdą Państwo też elementy służące bezpieczeństwu dachu. Warto zatem zastanowić się nad zastosowaniem takich wyrobów jak system zabezpieczeń przeciwśnieżnych złożony z dachówki do mocowania zabezpieczeń, uchwytów oraz płotka zatrzymującego zalegający śnieg. Innym ważnym składnikiem zabezpieczającym prace na dachu są akcesoria komunikacji dachowej takie jak ławy i stopnie kominiarskie. To dzięki tym produktom możliwe jest bezpieczne poruszanie się po powierzchni dachu nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Wszystkie materiały dostępne są w kolorach dachówek.