Przeskocz do treści

Jeśli zależy nam na odczuwaniu komfortu we własnym domu, powinniśmy zadbać o to, by w każdym pomieszczeniu znajdowało się źródło naturalnego światła. Pomieszczenie bez promieni słońca najczęściej pozostawia wiele do życzenia pod względem funkcjonalności. Co jednak możemy zrobić w sytuacji, gdy mieszkamy w budynku o płaskim dachu, a niektóre pokoje nie mają dostępu do okien?

Jeszcze do niedawna rozwój branży dekarskiej i materiałów nie pozwalał na montaż okien dachowych w takich sytuacjach. Dachy płaskie oznaczały po prostu większe ryzyko wystąpienia nieszczelności oraz kłopoty z odprowadzaniem nadmiaru wody deszczowej i zupełnie unikano montowania w nich okien. Dziś jednak nie musimy się już martwić o ciemne korytarze i pokoje bez widoków na zewnątrz. Obecnie używane pokrycia dachowe całkowicie eliminują kłopoty z tego rodzaju budownictwem, cieszącym się w naszym regionie coraz większą popularnością. Naprzeciw potrzebom klientów ze specjalnym produktem wychodzi uznana w branży firma Fakro, a wraz z nią Polskie Centrum Dachowe z Wrocławia. Zapytaj o indywidualną wycenę okien na dachy płaskie i zamów towar w korzystnej cenie.

Co zyskujesz, kupując okna do dachu płaskiego marki Fakro?

Fakro to ogólnoświatowy lider branży okien dachowych. Profesjonalizm, innowacja, otwartość, orientacja na rozwój i ulepszanie produktu to główne przyczyny sukcesu firmy. Nowoczesne rozwiązania i przełomowe patenty są gwarantem ponadczasowej trwałości, jakości materiałów oraz praktycznego i estetycznego projektowania.

Dostosowując się do potrzeb rynku, na którym królują budynki o dachach płaskich, marka Fakro stworzyła dostępny niemal w dowolnych rozmiarach produkt o doskonałych parametrach termoizolacyjnych, nowoczesnym wyglądzie oraz nastawionym na trwałość designie.

Okno typu F do dachów płaskich odznacza się między innymi wysoką odpornością na ogień oraz uderzenia. Właściwości szyb skutecznie chronią przed promieniowaniem słonecznym, zaś wewnętrzne warstwy szkła posiadają klasę włamaniową P2A, dzięki czemu są odporniejsze, a ewentualne pęknięcie tafli nie grozi domownikom, dzięki specjalnej podtrzymującej szyby warstwie foli. Dwa warianty szklenia – trzyszybowe DU6, oraz czteroszybowe DU8 – pozwalają na zastosowanie produktu w budownictwie pasywnym i energooszczędnym.

Istnieje także możliwość doboru kolorystyki wykończeń okna. Z obszernej palety barw bez trudów dopasujesz okucia do pozostałych elementów pokrycia dachu. Natomiast szereg możliwych do zastosowania akcesoriów (w tym markizy zewnętrzne, rolety wewnętrzne czy choćby detektor deszczu) sprawią, że stanie się ono jeszcze bardziej funkcjonalne, niezależnie od tego, czy wybierzesz wersję otwieraną ręcznie, elektrycznie lub nieotwieraną. Skontaktuj się z nami i zapytaj o indywidualną wycenę okien do dachu płaskiego.