Przeskocz do treści

Grupa Icopal nie potrzebuje specjalnych introdukcji. Każdy dekarz bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z wartościowości produktów marki z rodzimej Zduńskiej Woli a profesjonaliści z branży od wielu już lat stosują materiały opatrzone niebieskim logo firmy. Dla tych jednak, którzy dotąd nie mieli okazji zetknąć się z tą niesamowitą spółką i jej wyrobami przygotowano ofertę nie do odrzucenia. Linia Pap Flagowych Icopal, bo o niej mowa, stanowi wszystko z czego producent jest najbardziej dumny. Flagowce bowiem łączą w sobie najbardziej zaawansowaną technologię z ogromną determinacją i doświadczeniem projektantów. Dzięki nowoczesnemu i niepowtarzalnemu w skali Europy parkowi maszynowemu Icopal mógł wreszcie wyłamać się z szeregu wytwórców i odejść od stosowania ujemnych tolerancji niektórych parametrów użytkowych oferowanych pap.

Do budzących największe emocje zabiegów należy zatem zaliczyć zadeklarowanie tolerancji grubości materiału w przedziale od 0 do 0,2 mm oraz tolerancji maksymalnej siły rozciągania wzdłuż i w poprzek między 0 a 200 N/5 cm. Dla klienta oznacza to jednak wprost tyle, że firma może „pomylić się” tylko na jego korzyść. Na przykład przy deklarowanej grubości papy rzędu 5,2 mm rzeczywista grubość może wynosić jedynie do 5,4 mm, co tylko polepszy jakość materiału.

Jakie papy należą do Pap Flagowych Icopal?

Do linii Flagowych Pap firmy Icopal zaliczamy wyroby produkowane w najbardziej innowacyjnych technologiach Szybki Profil SBS oraz Szybki Syntan SBS a także papy, które wchodzą w skład Systemu Bezpieczny Fundament Icopal. Są to następujące modele: Polbit, Polbit Extra, Extradach, Junior, Alfa, Extra Wentylacja, Wentylacja, Termik oraz Fundament i Fundament Antyradon.

Na dodatkową dozę uwagi bezsprzecznie zasługuje przy tym papa Polbit Extra Top 5,6 Szybki Profil SBS. Wśród całego asortymentu to właśnie ona jest określana jako prawdziwa papa pancerna. Na krajowym rynku wyrobów bitumicznych ten typ materiału nie ma sobie równych. Deklarowana przez Icopal grubość produktu stanowi aż 5,6 mm przez co nie ma konkurencji w polskich sklepach z artykułami dekarskimi. Dodatkowo zastosowano w niej osnowę ze stabilizowanej włókniny poliestrowej z włókien ciągłych z nieporównywalną z żadnym innym produktem gramaturą 300 g/m2, oprócz tego giętkość papy zostaje zachowana aż w minus 30. stopniach C. Ostatnia cecha to niewątpliwie wynik użytego do modyfikacji najlepszego jakościowo kauczuku SBS. Nie musimy się zatem martwić o zgubne działanie promieni słonecznych, mrozu i innych niekorzystnych warunków atmosferycznych. Przez co najmniej 35 lat papa będzie służyć nam bez najmniejszych problemów. Porównywalne parametry użytkowe posiada jednak także papa z funkcją wentylacji dachu Extra Wentylacja Top 5,2 Szybki Syntan SBS oraz cała reszta Flagowych Pap Icopal. Warto zatem już dziś przekonać się o skuteczności tego produktu i zamówić odpowiedni typ flagowca I3133copal.