Przeskocz do treści

Polbit Extra Top 5,6 Szybki Profil SBS to jeden z flagowych produktów uznanej przez fachowców marki Icopal, wytyczającej nowe definicje jakości materiałów na rynku budowlanym. To papa określana przez producenta jako produkt niezniszczalny, wielopokoleniowy, a przy tym pancerny.

Niewiarygodna jakość poparta 25 – letnią gwarancją!

Polbit Extra jest materiałem tak uniwersalnym, że bez problemu poradzi sobie z każdym rodzajem dachu. Jego zastosowanie jest możliwe nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych i przy niestandardowych konstrukcjach dachu. Doskonale sprawdzi się też na dachach o niestabilnych wymiarach, niezależenie od materiału z jakiego zostały skonstruowane (drewno lub metal), w tym także na obszarach objętych szkodami górniczymi.

Niespotykane na rynku, gwarantowane parametry papy po jej zgrzaniu są możliwe do osiągnięcia dzięki zwiększonej o ponad 30% szybkości zgrzewania profilowanej spodniej strony papy. Eliminuje to destrukcję wiązań kauczuków syntetycznych SBS i bitumów wysokomodyfikowanych w temperaturze zgrzewania sięgającej ponad 800 stopni.

Jednak oprócz tak doskonałych właściwości Polbit Extra został też wyposażony w pisemną, imienną, 25-letnią gwarancję na hydroizolacyjność. Gwarancja zostaje przy zakupie produktu automatycznie zarejestrowana w bazie danych Koncernu Icopal. Tak wysoki okres gwarancyjny zaś umożliwiają niepowtarzalne właściwości materiału, w tym pogrubiona o ponad 50% główna bitumiczna powłoka nad osnową papy świetnie chroniącej od deszczu, śniegu, lodu oraz niszczących promieni UV. Gwarantowana grubość papy mieści się w przedziale 5,6-5,8 mm. Również specjalnie opracowana w komórkach Rozwoju Grupy Icopal w USA receptura produktu decyduje o długości gwarancji. Polbit składa się bowiem z dwukrotnie wyższej zawartości 4 rodzajów kauczuków syntetycznych SBS i specjalnej nieścieralnej gumy o giętkości w niskiej temperaturze nie przekraczającej -30 stopni.

Pancerny produkt Icopal dostępny na wyciągnięcie ręki

Polbit Extra określany jest mianem pancernej papy i nic w tym dziwnego, jest to przecież materiał nie do przedarcia. Papa ta jest idealna do prac dekarskich prowadzonych w zimie. Również jej mechaniczna odporność na przebicia dynamiczne jest ponad 5 razy wyższa od zwykłych pap dachowych SBS. Taki stan rzeczy umożliwia specjalistyczna haftowana na gorąco i prasowana osnowa z włókniny poliestrowej o stabilizowanych włóknach ciągłych z gramaturą nie gorszą niż 300 g/m2.

Polbit Extra stanowi stuprocentowo pewne połączenie z podłożem, co staje się możliwe dzięki powiększonej o 40% miniprofilowanej spodniej powierzchni zgrzewu papy. Ponadto Polbit warto również wybrać ze względów estetycznych. Piękna granatowa posypka nowej generacji ze spieków ceramicznych, odporna jest na nasiąkanie wodą i nie grozi odspajaniem się od bitumów zimą. Ta jedyna w swoim rodzaju skuteczna i funkcjonalna oprawa produktu uzyskana została dzięki hydrofobizacji oraz fazie głównej obróbki termicznej, polegającej na spiekaniu na gorąco w wysokiej temperaturze.

Papa Icopal Polbit Extra Top 5,6 Szybki Profil SBS już od dawna stanowi część naszego asortymentu w hurtowni Polskiego Centrum Dachowego. Towar dostępny jest od ręki w magazynie. Zapraszamy, więc do zapoznania się z ofertą oraz zakupu wysokiej jakości papy.