Przeskocz do treści

FTP-V U5 to zaprojektowany z dbałością o szczegóły model obrotowego okna trzyszybowego. Złożony jest z popularnych i skutecznych rozwiązań konstrukcyjnych, na które składają się zawiasy umiejscowione w połowie wysokości okna oraz klamki osadzone w dolnej części skrzydła. Tak jak w klasycznych modelach okien Fakro klamka dopuszcza dwa stopnie mikrowentylacji. Dodatkowo mycie okna lub zakładanie markizy należą do łatwych zadań dzięki specjalnej zasuwce blokującej skrzydło po obróceniu o 180 stopni. Całości oferty FTP-V dopełniają akcesoria okienne dostępne w ramach wyposażenia dodatkowego. Istnieje również możliwość zainstalowania w oknie sterowania elektrycznego. Przede wszystkim jednak ten trzyszybowy model od marki Fakro może poszczycić się wysoką klasą bezpieczeństwa – za sprawą systemu topSafe – oraz prostym montażem, przy którym dopuszczalny przedział nachylenia okna waha się między 15 a 90 stopniami. W roku 2015 ten szczególny produkt w asortymencie wielkiej polskiej firmy uzyskał tytuł w konkursie „TOPTEN Okna”, którego celem było wyłonienie najlepszego wytwórcy stolarki okiennej. Spośród 246 propozycji nagrodzono właśnie Fakro, co wskazuje na innowacyjny charakter modelu, jego energooszczędność oraz najwyższą jakość.

Sprawdzone i skuteczne zestawy izolacyjne i kołnierze Fakro

Uznana w świecie firma Fakro to jednak nie tylko producent okien. Marka zajmuje się też wytwarzaniem artykułów związanych z montażem swoich produktów. Wśród nich znajdą Państwo niezawodny i łatwy w instalacji zestaw izolacyjny XDP. Dzięki niemu łączenie foli dachowej z oknem przebiegnie sprawnie, szybko i z odpowiednimi rezultatami. Szczelne wykonanie izolacji paroprzepuszczalnej i cieplnej jeszcze nigdy nie było tak łatwe, gdyż nie musisz demontować łat ani nacinać kontrłat, aby cieszyć się ochroną termoizolacji możliwą do zastosowania przy każdym rozmiarze okna. Produkt stworzony został z niezawodnej membrany paroprzepuszczalnej EUROTOP zaś materiałem odpowiedzialnym za termoizolację jest specjalnie impregnowana wełna owcza, zapewniająca odpowiednie parametry cieplne przez długie lata. Wełna z racji swojej gęstości i ogromnej sprężystości nie tylko dopasowuje się do wypełnianej przestrzeni, ale też zapewnia doskonałą szczelność wokół okna.

Oprócz systemów XDP oferta akcesoriów okiennych Fakro złożona jest też z kołnierzy w wersji Thermo a więc opatrzonych dodatkową termoizolacją. Dzięki tym uniwersalnym rozwiązaniom, na które składają się modele EHV-AT oraz EHN-AT, połączenie okna dachowego z połacią pozostanie szczelne i zaizolowane termicznie. Kołnierze Thermo umożliwiają bowiem skuteczne i trwałe docieplenie okna powyżej poziomu łat i mogą być stosowane przy większości popularnych pokryć dachowych oraz przy wszystkich rodzajach okien. Niezależnie więc czy zamierzasz ocieplić okna drewniane czy aluminiowe, z produktami EH_-AT Thermo zagwarantujesz sobie najskuteczniejsze i najlepsze pod względem jakości rozwiązanie dostępne na rynku.