Przeskocz do treści

Remonty dachów często potrafią pochłonąć ogromną część naszego domowego budżetu. To złożone przedsięwzięcie, którego większość z nas stara się za wszelką cenę uniknąć naprawiając dach doraźnie, co kilka lat. Dlatego zanim zdecydujesz się na całkowitą wymianę pokrycia, zastanów się czy będzie ci się to opłacać.

Doświadczony dekarz fachowo oceni stan dachu

W normalnych warunkach decyzję o remoncie dachu podejmujemy po jego wcześniejszym przeglądzie przez fachowca. Dobry dekarz bez trudu odkryje, gdzie dach przecieka, dostrzeże uszkodzenia w orynnowaniu, ale też pomoże zaobserwować powodowane porostami i pleśniami przebarwienia lub zwyczajne zabrudzenia pokrycia. Ważna diagnostyka dotyczyć będzie także stanu więźby dachowej – profesjonalista oceni czy jej elementy nie pękają, nie są wygięte oraz czy dach nie zapada się w poszczególnych miejscach. Podczas oględzin przekonasz się również, jaki jest stan obróbek blacharskich oraz przestrzeni wentylacyjnej pod pokryciem. Konstruktor dachów z łatwością oceni też nośność więźby i wyda na jej temat opinię, dotyczącą na przykład tego, czy ta będzie w stanie udźwignąć nowe,nierzadko cięższe pokrycie.

Chociaż często wystarczy zaledwie demontaż części dachu i wymiana obróbek blacharskich lub też załatanie pokrycia bądź wymiana kilku dachówek, zdarzają się poważniejsze problemy z konstrukcją naszych połaci. Należy przy tym pamiętać, że remonty dachów dużo łatwiej przeprowadza się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z poddaszami nieużytkowymi, z lepszym dostępem do więźby.

Co zrobić, kiedy czeka nas wymiana pokrycia?

Naprawa dachów często jednak wymaga od nas dużo więcej, niż jego sporadycznego czyszczenia, malowania bądź wymiany dachówek. W skrajnych przypadkach konieczna staje się również zmiana przestarzałej więźby na nową, co wiąże się bardzo dużymi kosztami. Także docieplenie dachu może po latach wymagać zmiany na nowe. Mimo wszystko, w wielu przypadkach korzyści z wymiany pokrycia dachowego przewyższają potencjalne koszty. Remonty dachów można bowiem wykorzystać jako doskonałą okazję do wprowadzenia wielu zmian. Możemy przy okazji układania nowego pokrycia wymienić na bardziej nowoczesną izolację dachu, zarówno tę odpowiedzialną za termoizolację, jak i tę chroniącą przed wilgocią.

Polskie Centrum Dachowe we Wrocławiu od lat współpracuje z najlepszymi firmami remontowymi w mieście i regionie, dlatego każdy z odbiorców może liczyć, że naprawa dachów z naszą firmą pozostanie najkorzystniejszą z podjętych decyzji. Nie tylko pomożemy naszym klientom w doborze sprawdzonych wykonawców do remontu i naprawy dachu, ale także zadbamy o to, by wybrane na miejscu materiały i akcesoria do naprawy były przykładem najwyższej jakości w branży. Dachy Wrocławia i okolic znamy jak własną kieszeń, dlatego nie boimy się wyzwań i zachęcamy do powierzenia nam swojego remontu.