Przeskocz do treści

Marka VMZINC powstała w roku 1837 we Francji ma w związku z tym na swoim koncie orynnowanie znacznej części dzisiejszego Paryża. Zatem już od niemal dwóch stuleci europejscy architekci i budowlańcy stosują cynkowe systemy odwodnienia dachu. Do tego materiału przekonuje fachowców przede wszystkim jego elegancja i trwałość, która dziś stanowi integralny składnik wizerunku wielu miast naszego kontynentu. Dobrze dobrane rynny mogą podnieść jakość estetyczną budynku i wnieść nową wartość do jego zaprojektowania architektonicznego.

Do największych atutów rynien cynkowych należy niewątpliwie fakt, że nie wymagają one zbyt wiele pracy przy konserwacji, zaś ich żywotność szacuje się na poziomie kilkudziesięciu lat. Oprócz tego blacha tytan-cynk jest naturalnie odporna na rdzewienie. Właśnie z tego powodu właściciele budynków najczęściej wybierają najwyższą jakość materiału i wysokie standardy wykonania VMZINC. Jednak rynny cynkowe to też materiały na tyle prestiżowe i cenione, że ich użycie nie kończy się na poszczególnych budynkach mieszkalnych. Cynkowe orynnowania stanowią często napotykany element remontowanych budynków użyteczności publicznej oraz zabytkowych obiektów takich jak chociażby zamki. Pomimo tak prestiżowych zastosowań proces produkcji cynku przez lata przeobraził się na tyle, że w obecnej chwili koszty wytwarzania rynien są znacznie bardziej przystępne, niż miało to miejsce w przeszłości i wielu inwestorów może pozwolić sobie na ich zakup.

Systemy Pigmento i ich zalety

Pigmento to efektowne matowe wykończenie blach QUARTZ ZINC świetnie połączone z trwałymi barwnikami w klasycznych kolorach dobrze komponujących się z każdym rodzajem fasady i dachu. Szczególnie pozytywnie te cynkowe systemy rynnowe prezentują się w kombinacji z naturalnymi budulcami w rodzaju terakoty, kamienia czy drewna.

Elastyczność i łatwa praca z materiałem powodują też, że rynny systemu Pigmento stają się idealne do zastosowania nie tylko w tradycyjnym budownictwie, ale także w formach architektonicznych o charakterze nowoczesnym i bardziej skomplikowanym.

Zaletą Pigmento pozostaje również ich głęboka, dająca niesamowity efekt, naturalna tekstura patynowanego cynku, która widoczna jest nawet w połączeniu z kolorem dodawanym w trakcie patynacji. Producent zaś porównuje jej widok z włóknami drzewa widocznymi pod warstwami lakieru. Pozostając w zgodzie z historią firmy, Pigmento zachowuje różnorodność, która może cechować tylko naturalny materiał. Trwałe pigmenty znacznie wydłużają żywotność blachy, a nawet gdy po wielu latach nieco tracą na kolorze, tylko odsłaniają w ten sposób pierwotne piękno i harmonijne desenie blachy cynkowej.

Wszystkie cztery inspirujące kolory produktów serii Pigmento (zielony, niebieski, czerwony oraz brązowy) są dostarczane z łatwą do usunięcia folią ochronną dzięki której minimalizujemy odciski zarysowania i zabrudzenia.