Przeskocz do treści

Projektując dach naszego przyszłego domu myślimy przede wszystkim o tym, by służył nam on jak najdłużej oraz, aby nie wymagał zbyt wiele prac konserwacyjnych na przełomie lat. Doskonałą odpowiedzią na te życzenia klientów zdaje się w każdym przypadku system pokryć dachowych z blach tytanowo-cynkowych. Najwyższej jakości produkty z tej dziedziny oferuje zaś niemiecka marka Rheinzink. Założona w 1966 roku przez trzy różne przedsiębiorstwa spółka od ponad półwiecza dysponuje najbardziej popularnym wśród profesjonalnych wykonawców materiałem bazowym do produkowania elementów dachów, elewacji, obróbek oraz odwodnienia. Ta uniwersalność jest wynikiem szerokiego zastosowania blach tytan-cynkowych, jako bardzo popularnego i uważanego za nowoczesny materiału budowlanego. Blacha ze względu na swoją względną plastyczność oferuje bowiem niezwykle szeroki zakres wzornictwa, dlatego może być używana w projektach architektonicznych niemal bez żadnych ograniczeń. Oprócz tego pozostaje ona wyrobem w pełni podlegającym recyklingowi, dzięki czemu zyskała sobie miano ekologicznego tworzywa nadającego się zarówno do uzupełniania zabudowy klasycznej, jak też i do wykorzystania w projektach stricte nowoczesnych.

Technologia marki Rheinzink i jej największe zalety

Globalnie rzecz ujmując to właśnie niemiecki gigant pozostaje od lat numerem jeden w kwestiach związanych z wytwarzaniem materiałów z tytan-cynku na dach. Prawdopodobnie jeśli któryś z zatrudnionych przez Państwa fachowców zaczyna wychwalać technologię i standardy jakości blach tytan-cynkowych, ma na myśli szlaki wyznaczone dawno temu przez markę Rheinzink. Firma, o której mówimy jako pierwsza zdołała zastąpić tradycyjny proces wymagający walcowania pakietowego, nową technologią złożoną z ciągłego procesu odlewania, walcowania i nawijania. Ponieważ to właśnie blachy Rheinzink wiodły prym w coraz efektywniejszym przygotowaniu ostatecznego wyrobu, nadal mają najwięcej potencjału na doskonalenie produktów oraz procesów w toku których powstają.
Do oferowanych przez firmę systemów pokryć dachowych należą dachy na podwójny rąbek stojący, dachy na kątowy rąbek stojący, ale także systemy na listwę zatrzaskową Klick oraz łuski karo i duże romby. Niezależnie od wybranej linii produktów możemy być jednak pewni ich absolutnej trwałości oraz wysokiej estetyki. Blachy tytan-cynk pozostaną na naszym dachu przez lata bez konieczności przeprowadzania napraw i wymiany pokrycia z blachy – to niewątpliwie najbardziej doniosła z ich zalet.