Przeskocz do treści

Trudno wyobrazić sobie budowę dachu lub też użytkowego poddasza bez odpowiednich materiałów izolujących, dbających zarówno o odpowiednią temperaturę wnętrza budynku, jak i o optymalną wilgotność czy też nasilenie hałasu. Naprzeciw naszym potrzebom na tym polu od lat wychodzi polska marka URSA, która zdążyła już zdobyć uznanie na całym świecie.

URSA jest uznaną w branży budowlanej spółką, która swoją aktywność koncentruje głównie na produkcji i sprzedaży materiałów izolujących termicznie oraz akustycznie. Jej naczelnym celem i mottem jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju i efektywności energetycznej każdego budynku. Dziś, po wielu latach rozrastania się przedsiębiorstwa ma ono siedziby w najbardziej strategicznych punktach naszego kontynentu, w tym choćby w Hiszpanii. Aktualnie URSA pozostaje w ścisłej czołówce europejskich wytwórców wełen mineralnych oraz polisterynu ekstrudowanego (XPS) – dwóch najpopularniejszych, a przy tym uzupełniających się materiałów izolujących od temperatury i hałasów.

Dzięki produktom sygnowanym charakterystycznym logo firmy udaje się na masową skalę zredukować ilość energii potrzebnej do ogrzania obiektów architektonicznych. Dzięki temu ogrzewanie i chłodzenie zainstalowane w budynkach może działać w oparciu o coraz mniejsze zużycie paliw kopalnych i energii. Zatem dbając o komfort użytkownika domu ocieplonego materiałami URSA troszczymy się także o takie aspekty ekologii, jak emisja CO2 czy zmniejszanie uzależnienia od paliw kopalnych, co w dzisiejszych czasach pozostaje oznaką dużej odpowiedzialności i postępowości.

Zastosowanie najlepszych materiałów od URSA

Produkty takie jak chociażby maty izolacyjne PUREONE doskonale nadają się na dach skośny, dach odwrócony, ściany zewnętrzne w drewnianym budownictwie szkieletowym, wyśmienicie sprawdzą się też w ściankach działowych, podłogach pływających, stropach, kanałach wentylacyjnych, podłogach na gruncie czy cokołach. Nie sposób też nie wymienić takich zastosowań, jak ławy fundamentowe, ściany piwnicy, posadzki przemysłowe, sufity podwieszane czy też wszelkiego rodzaju ściany zewnętrzne. Bez trudu użyjemy też tych materiałów w roli elementów konstrukcyjnych przy budowie mostków termicznych, ciągów komunikacyjnych lub też przy renowacji dachu skośnego.

Do głównych atutów wyrobów URSA należą najlepsze współczynniki lambda, nie mające sobie równych na polu produktów w rolce z wełny mineralnej – obecnie to aż 0,031 W/mK ! Dodatkowo maty są najczęściej wykonane z włókien hydrofobizowanych, co znacznie zwiększa ich odporność na nasiąkanie. Materiał jest bardzo uniwersalny przez co świetnie nadaje się zarówno do nowopowstających, jak i przerabianych i remontowanych budynków.