Przeskocz do treści

Creaton przez lata zdołał wypracować sobie pozycję lidera na rynku dachówek ceramicznych. Obecnie dachówki karpiówki marki nie mają sobie równych w Europie zaś w rankingu producentów dachówki tłoczonej firma wciąż utrzymuje jedną z najwyższych pozycji.

PREMION to ceramiczna dachówka holenderka, która w wysmakowany sposób połączyła niespotykaną jakość materiału z estetyką najwyższej klasy. Swoje cenione w branży dekarskiej właściwości model zawdzięcza zastosowaniu nowoczesnej technologii bezdotykowego wypału KERALIS, dzięki której gotowy produkt może poszczycić się nieskazitelnym wyglądem. Ogromne znaczenie ma w tym przypadku także skrupulatna selekcja surowca, na który składają się jedynie najczystsze złoża gliny o wysokiej jakości i odpowiednich właściwościach. Po wydobyciu glina poddawana jest procesowi wyrabiania do gładkiej, jednolitej i suchej mączki, następnie zaś jest stopniowo nawilżana do uzyskania glinianej masy – materiału mogącego służyć w wyrobnictwie najlepszej jakości porcelany. Całość doskonale zaaranżowanego procesu produkcji owocuje jednolitą barwą korpusu na całym jego przekroju.

Oprócz doskonałego wrażenia wizualnego Creaton zadbał też o skuteczne zaprojektowanie swojego produktu wraz z nowatorską konstrukcją zamków – górnego i wyposażonego w pięć mostków zamka bocznego – i spodu dachówki. Taka wzbogacona o dodatkowe zabezpieczenia budowa gwarantuje całkowitą szczelność pokrycia oraz zmniejsza ryzyko odkładania się zanieczyszczeń w szczelinach dachu.

Zalety dachówki PREMION

PREMION to dachówka idealna do zastosowania zarówno w obiektach nowobudowanych, jak i budynkach remontowanych z zabytkami włącznie. Z uwagi na zastosowanie w konstrukcji specjalnego systemu zamków z powodzeniem może być położona na dachach o różnej stromości (od 10 aż do 90 stopni), nic też nie stoi na przeszkodzie, aby używać jej jako pokrycia na elewację.

Niekwestionowanym atutem tej dachówki pozostaje fakt, że jest ona barwiona w masie przez co wszelkie docinki i uszkodzone elementy na całej swojej długości zachowują tę samą barwę.

Ponad powyższe, dzięki innowacyjnemu procesowi wypału w 1100 stopniach C gotowy produkt zyskuje niesamowitą wytrzymałość na wstrząsy oraz odporność na czynniki atmosferyczne, co składa się na najwyższą jakość i trwałość wśród dachówek dostępnych na rynku.

Jako następną zaletę wyrobu należy odnotować bogatą paletę kolorystyczną. Klienci mogą wybierać spośród wielu barw, klasycznych oraz awangardowych, dzięki czemu PREMION zyskuje uniwersalny charakter i piękno na wiele pokoleń.

Produkty marki Creaton to również materiały komfortowe w użyciu, dzięki ich specyfikacjom w zakresie tolerancji długości i szerokości krycia rzadziej zachodzi potrzeba przycinania dachówek, co efektywnie przyspiesza prace nad dachem.

Jeśli perfekcyjne rozwiązania techniczne, niepowtarzalne wzornictwo oraz ekonomika w połączeniu z wielopokoleniową trwałością robią na Państwu wrażenie, zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią, gdzie nieodpłatnie i profesjonalnie dokonamy wyceny każdego dachu.