Przeskocz do treści

W obecnej sytuacji rynkowej inwestor ma nieograniczony dostęp do różnego rodzaju membran dachowych. Wystarczy tylko udać się do hurtowni pokryć dachowych i wybrać odpowiedni produkt. Pytanie, jakimi kryteriami należy się kierować przy wyborze?

Firma Dorken AG, producent membrany Delta®-Maxx Plus, jest obecna na rynku europejskim od 1892 r. W 1962 r. wyprodukowała pierwszą folię dachową w swoich zakładach w Niemczech. Od tego czasu następuje stały rozwój tego działu. Dorken posiada w swojej ofercie kilkanaście rodzajów membran dachowych w zależności od zastosowania rodzaju pokrycia dachowego np. gont, łupek naturalny, strzecha, różnego rodzaju pokrycia blaszane.

Najbardziej uniwersalną membraną wstępnego krycia jest Delta®-Maxx Plus

Delta®-Maxx Plus jest idealnym rozwiązaniem do wszystkich typów dachów. Sprawdzi się zarówno na dachu wielospadowym o dużym kącie nachylania, jak i na dachu prawie płaskim – bez względu na rodzaj zastosowanego pokrycia dachowego.

Dla przykładu: pokrycie blaszane jest bardziej szczelne od pokrycia z dachówek, jednak w okresie letnim osiąga wysokie temperatury (bardziej się nagrzewa). Membrana zastosowana na takim dachu musi mieć odpowiednią odporność temperaturową, przez cały okres użytkowania dachu. Takie wymagania spełnia Delta®-Maxx Plus. Dodatkową zaletą tej membrany jest wyciszenie poddasza o kilka decybeli.

Wybierając dach z dachówki cementowej lub ceramicznej należy wziąć pod uwagę fakt, iż nie jest on w 100% szczelny dla wiatru i śniegu. Na skalę zjawiska zawiewania śniegu pod pokrycie, będzie miało wpływ kilka czynników: usytuowanie budynku, kąt nachylenia połaci dachowej, funkcja poddasza (nieużytkowe) oraz szczelność zamków w dachówce. W tej sytuacji istotne jest stworzenie szczelnego pokrycia pod dachówką. Firma Dorken stworzyła zintegrowany system klejenia PLUS dla swoich membran. Sklejone zakłady w folii dachowej, prawidłowa obróbka okien dachowych oraz wszelkiego rodzaju przejść przez połać dachu (kominki wentylacyjne, sanitarne itd.) – gwarantują 100% zabezpieczenia poddasza przed wiatrem i śniegiem przez cały okres użytkowania dachu.

Ponadto prawidłowe ułożenie membrany Delta®-Maxx Plus zapewnia inwestorowi wymierne korzyści – w postaci oszczędności na ogrzewaniu. Delta®-Maxx Plus posiada certyfikat, który gwarantuje obniżenie o 9% zapotrzebowania na energię.

Warto podkreślić, że Delta®-Maxx Plus jest jedną z nielicznych membran dachowych dostępnych na rynku polskim, która posiada 15 letnią pisemną gwarancję.

Delta®-Maxx Plus wraz z certyfikatem energetycznym oraz 15-letnią gwarancją to bezpieczeństwo i komfort mieszkania przez wiele lat.