Przeskocz do treści

Silver Primer Szybki Lakier SBS to preparat do lakierowania podłoży zewnętrznych w miejscach widocznych. Produkt stanowi połączenie srebrnego pyłu z aluminium oraz bitumicznego środka Siplast Primer modyfikowanego w technologii SBS. Użycie tej mieszanki gwarantuje całkowite odnowienie, konserwację i zabezpieczenie powierzchni jednocześnie nadając jej efektowny srebrny, metaliczny kolor.

Zastosuj najlepsze zabezpieczenie powierzchni bitumicznych

Silver Primer Szybki Lakier SBS to lakier asfaltowy za pomocą, którego dokonasz renowacji pokryć dachowych i obróbek blacharskich z metalu. Dzięki niemu nie będzie już mowy o destrukcyjnym wpływie promieni słonecznych. Taka sytuacja jest możliwa ze względu na specjalistyczną formułę, która sprawia, że powłoka wykonana tym środkiem odbija aż około 60% szkodzącego promieniowania od podczerwieni po UV. Tym samym produkt z dużą skutecznością opóźnia starzenie się bitumów i obniża poziom nagrzewania się powierzchni dachu. Odbijanie promieniowania niesie więc w prostej linii przełożenie na temperaturę wewnątrz konstrukcji, co ma wielkie znaczenie, szczególnie gdy pomieszczenia sąsiadujące z dachem są klimatyzowane. Obniżenie realnej temperatury oznacza bowiem proporcjonalnie niższe koszty energii spożytkowanej na klimatyzowanie. Uzyskujemy w ten sposób efekt tak zwanego „chłodnego dachu”.

Zalety nowego, wyjątkowego Silver Primera

Niewątpliwym atutem użycia preparatu od Icopal jest także łatwość jego użycia. Nanosi się go na wybraną powierzchnię za pomocą pędzli, szczotek lub wałków, w wypadku dużych powierzchni możliwe jest także użycie metody natryskowej. Cenną zaletę stanowi w tym przypadku także krótki czas schnięcia pomalowanej powierzchni. Po około godzinie pomalowane miejsca są już całkowicie wyschnięte. Inną korzyścią płynącą z wyboru Silver Primera jest jego niesamowita wydajność, która w zależności od gładkości powierzchni wynosi pomiędzy 0,08 l/m2 a 0,23 l/m2.

Obecny w składzie elastomer SBS nadaje środkowi wysokiej elastyczności i pozwala zachować dużą mrozoodporność po wymalowaniu. Jego cechą rozpoznawczą jest także nie mająca sobie równych przyczepność do zabezpieczanych powierzchni. Silver Primer z łatwością wnika w pęknięcia powłoki, wypełnia je i jednocześnie odmładza całość pokrycia dachowego. Naniesienie warstwy preparatu na powierzchnie bitumiczne z jeszcze większą siłą wiąże ich posypkę i zapobiega jej odspojeniu się. Badania pokazują że możliwy ubytek posypki po zastosowaniu preparatu jest o 100 razy mniejszy, niż w przypadku jego niezastosowania. Oprócz jednak wszystkich wyżej wymienionych atutów ten szybki lakier doskonale ochroni twój dach także przed czynnikami atmosferycznymi takimi jak wilgoć czy kwaśne deszcze.

Silver Primer to jednak nie tylko środek, który świetnie idzie w parze z pokryciami bitumicznymi. Z jego pomocą bez trudu zabezpieczysz powierzchnie metalowe, betonowe i eternitowe. Jego uniwersalność nie zna granic, dlatego już dziś wybierz ten rewelacyjny produkt dostępny w pojemnikach o objętości 5 litrów oraz 20 litrów.