Przeskocz do treści

Dobrze wykonany dach to nie tylko wysokiej jakości materiały budowlane dostępne w Polskim Centrum Dachowym, ale także jakość  obróbek blacharskich. Stanowią one nieodzowny element zapobiegający przeciekaniu i zamakaniu dachu, ale także spełniają rolę estetycznych wykończeń. Stosujemy je wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko przecieków, na przykład przy elementach wystających ponad dach, jak kominy lub wywietrzniki, ale też na jego szczycie, przy ogniomurze, w okapie i koszach.

Zwykle obróbki wykonane są z blachy, która doskonale pozwala się kształtować a przy tym jest trwała i miła dla oka. Niektórzy z producentów oferują w ich zamian taśmy elastyczne lub specjalnie profilowane dachówki. Warto jednak pamiętać, że wykończenie z blachy to rozwiązanie najpopularniejsze, a tym samym najlepiej sprawdzone i docenione przez profesjonalistów z branży.

Trudno sobie przecież wyobrazić dach pozbawiony solidnych kalenic, wiatrownic, pasów podrynnowych i nadrynnowych, obróbek przyściennych czy koszów dachowych. Wszystkie te rodzaje obróbek znajdziesz w korzystnej cenie w Polskim Centrum Dachowym. Kliknij i przekonaj się o tym, jak dobra jest nasza oferta obróbek blacharskich.

Dobra blacha to wysoka jakość obróbek, wybierz dobrze z Polskim Centrum Dachowym!

Podobnie jak w przypadku blach na pokrycia dachowe, także nasza oferta na obróbki blacharskie jest bogata w produkty utytułowanych i znanych z jakości firm. W Polskim Centrum Dachowym proponujemy przede wszystkim sprawdzone w wielu realizacjach i naprawach blachy Rheinzink, producenta istniejącego na rynku od przeszło 40. lat. Inwestycja w tytanowo-cynkowe blachy Rheinzink to wybór innowacyjności oraz gwarancja trwałości pokrycia. Nasz asortyment to jednak również produkty standardowe, od lat dające wymierne efekty przy niewielkim nakładzie finansowym. Takim materiałem bez wątpienia jest blacha stalowa-ocynkowana.

Naturalnie w wypadku jej zastosowania zmuszeni jesteśmy do konserwacji oraz ze względów estetycznych do pokrycia jej warstwą farby. Jest to jednak solidny budulec, którego trwałość sięga ponad 30 lat.

Pod względem długowieczności warto więc zastanowić się nad zastosowaniem blachy tytan-cynkowej (chociażby wspomnianego wyrobu marki Rheinzink). Dzięki dodatku tytanu zyskuje ona lepsze właściwości ochronne, przez co złe warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne nie są już dłużej Twoim zmartwieniem. Sprawdź, jaką cenę obróbek blacharskich uzyskasz decydując się na Polskie Centrum Dachowe.