Przeskocz do treści

URSA PLATINUM to wytworzona z wełny mineralnej mata, dzięki której skutecznie zaizolujemy obiekty budowlane od strony termicznej i akustycznej. Produkt posiada też wysoką klasę ognioodporności i określany jest jako materiał niepalny, rezultatem czego stanowi efektywną barierę ochronną na wypadek pożaru a także zmniejsza ryzyko jego wystąpienia.

Wyrób marki URSA zgodnie z rekomendacjami najlepiej sprawdza się zastosowany jako izolacja dachu skośnego w przypadku poddaszy użytkowych i nieużytkowych oraz jako wypełnienie izolujące stropów pomiędzy legarami a także w elementach szkieletów drewnianych bądź metalowych. Doskonale dopełni też konstrukcje ścianek działowych i izolacji stropów lub sufitów podwieszanych. Dzięki trwałości i stabilności wymiarów oraz nie traceniu właściwości izolacyjnych jest najchętniej wybieranym materiałem ze względu na skuteczność działania.

Dostępne wymiary wełny to grubości 50, 100 i 150 mm grubości przy stałej szerokości 1250 mm. Spośród wszystkich konkurencyjnych materiałów na rynku polskim produkt URSA może poszczycić się najlepszą wartością współczynnika przewodzenia ciepła dla wełen mineralnych równą 0,032 W/mK.

Zalety sprawdzonej wełny mineralnej PLATINUM

Dzięki zastosowaniu izolacji z wełny PLATINUM skutecznie utrzymasz ciepło wewnątrz budynku zimą oraz zapewnisz sobie orzeźwiający chłód w gorących miesiącach letnich. Oprócz tego produkt pomaga zniwelować niepożądane hałasy z zewnątrz pozostawiając domownikom spokój i zaciszną przestrzeń do lepszego wypoczynku.

Oprócz dźwiękochłonności i niepalności materiał PLATINUM pozostaje paropszepuszczalny przez co jest też odporny na rozwój wszelkiego rodzaju grzybów i pleśni. Wyrób wykonany jest ze sprężystych, skompresowanych włókien, co zapewnia mu lepsze możliwości wypełnienia izolowanej przestrzeni. W niektórych wypadkach wełna tak dobrze klinuje się między krokwiami, że nie jest nawet konieczne jej dodatkowe podwiązywanie. Co więcej mamy w jej przypadku do czynienia z materiałem w pełni nadającym się do odzysku, a sama wełna powstaje większości z tworzyw poddanych recyklingowi. Na produkcie wytrasowano specjalne linie mające pomagać w jego docinaniu i tym samym pomagające oszczędzić cenny czas pracy fachowców.

W dodatku do wyżej wymienionych zalet o wysokiej jakości materiału w przypadku PLATINUM decydują zdolności wełny do kompresji, jej znikoma masa własna oraz brak oporu dla przenikającej pary wodnej. Ponadto wyrób pozostaje łatwy do transportowania i przechowywania a jego stosowanie jest niemal tak proste jak sam zakup.